Az elmúlt hétvégén a Családakadémia alapításának 25. éves évfordulóját ünnepeltük Óbudaváron. Április 2-án a Családakadémiában jelenleg aktívan dolgozó házaspárok tapasztalatcseréjére került sor, április 3-án pedig a Magyar Schönstatti Családmozgalom közösségével együtt ünnepeltünk a kápolnabúcsún.
A szombati program délután kezdődött, Bíró László püspök atya által bemutatott szentmisével. Nagy örömünkre a püspök atya személyesen el tudott jönni, hogy velünk ünnepeljen, melynek azért is nagy jelentősége volt mert Bíró püspök atya az alapításkor is jelen volt.
A szentmisén elmondta: A család Istentől való. 25 év örömében megköszönjük, hogy eddig lehettünk és rábízzuk a jövőnket Istenre. Egy nem könnyű korban folytatódik a 25 év. Nem tudjuk milyen lesz, de amit teszünk Istennek tesszük. Nagyon fontos, hogy az imádság el ne maradjon. A családnak van jövője.
A jövőn dolgozunk a családban, ami Istenhez tartozik.
A szentmise után a Családakadémia alapításának körülményeiről hallhattunk visszaemlékezéseket. Csermák Kálmán és Alice ; Varga Károly és Erika ; Abai Tibor és Zsuzsi valamint Bíró püspök atya idézték fel az ezzel kapcsolatos élményeiket.
Ezután a jelenlévők osztották meg egymással, hogy ki-ki milyen területen tevékenykedik a családakadémiában. Szép volt hallani, hogy a Szűzanya sok házaspár áldozatos feladatvállalásán keresztül vezeti a Családakadémiát.
Többször elhangzott, hogy először gyengének, sokszor alkalmatlannak érezzük magunkat egy-egy feladathoz, de ha ennek ellenére igent tudunk mondani, akkor a Jóisten kegyelméből mégis megkapjuk hozzá az erőt.
A 25 év során a Családakadémiában 18 évfolyam végzett, 136 családtréner diploma került átadásra. 2021-ben elindult a CSAK 19. és a CSAK 20. évfolyam.
A beszélgetés végén Bíró püspök atya is aláírta a Családakadémia eredeti alapító levelét, melyen eddig a 18 alapító házaspár neve szerepelt.
Vacsora után az emlékfánál megemlékeztünk a Családakadémia azon tagjairól akik már a mennyországból segítik a munkánkat.
Szombat este a Családakadémia jövőjéről beszélgettünk.
Néhány főbb gondolat:
- a végzett házaspárok, lehetőségei és feladatai a saját egyházmegyéjükben (pl. családpasztoráció, jegyesoktatás, a plébániai élet megújítása…)
- végzett házaspárok, retorikaoktatók, szervezők, kísérők továbbképzésének igénye,
- a küldetéstudat tüzének, a lelkesedésnek az ébren tartása
feladatok felkínálásával,
- hogyan jelenjen meg a Családakadémia a virtuális világban
- fiatalok bevonása a Családakadémia munkájába, hogyan lehet kommunikálni a fiatalok nyelvén
- az imaköri tagság frissítése, az imakör működési módszerének megújítása (pl. imaszándékok fogadása, előadók/előadások hordozása, schönstatti rózsafüzér csoport alakítása)
- a magyar sajátosságokat nem lehet figyelmen kívül hagyni
- inkább kevesebbet tegyünk, de azt jól.
Fotók: Oszvald Ferenc
A vasárnapi ünnepi szentmisén a schönstatti mozgalommal együtt hálát adtunk a Családakadémiáért.
A vasárnapi ünnepségről a Magyar Kurír is tudósított.
Fehér Zoltán és Marika